اخبار > سالروز فتح خرمشهر، روز مقاومت و پیروزی گرامی داشته شدپنج شنبه ٤ خرداد ١٤٠٢ :: ١٠:٣٢
در دانشگاه یاسوج

سالروز فتح خرمشهر، روز مقاومت و پیروزی گرامی داشته شد

به همت پایگاه مقاومت بسیج کارمندان شهید غفوری فرد دانشگاه یاسوج ، آئین بزرگداشت سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر، روز مقاومت و پیروزی، ظهر روز چهارشنبه (سوم خرداد ۱۴۰۲)، با حضور دکتر کرمی رئیس دانشگاه یاسوج ، دکترمهدوی مطلق فرماندار شهرستان بوبراحمد، سرهنگ تندپور مسئول سازمان بسیج کارکنان و ادارات استان، سرهنگ بسطامی فرمانده حوزه مقاومت بسیج آیت اله ملک حسینی (ره) ، اعضای هیات رئیسه و یاوران علمی دانشگاه یاسوج ، در سالن اجتماعات شهید چمران دانشکده علوم پایه دانشگاه برگزار شد.

سالروز فتح خرمشهر، روز مقاومت و پیروزی گرامی داشته شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یاسوج، حجت‌الاسلام اندرزیان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یاسوج در ابتدای این آئین ضمن خیرمقدم و تبریک بمناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر گفت؛ تشکر میکنم که در جلسه یاد همه شهیدان خصوصا شهدای آزادسازی خرمشهر، روز مقاومت و روز پیروزی شرکت فرموديد.

معاون فرهنگی دانشگاه یاسوج در ادامه گفت؛ با آزاد سازی خرمشهر نه تنها کمر صدام شکست، کمر آمریکا و قارون های منطقه نیز شکست و پیروزی اسلام رقم خورد. وی افزود؛‌ما ملتی هستیم که این قدرت و توان را داریم که با بیش از ۴۰ کشور وارد جنگ بشویم و به لطف خدا با همه مشکلاتی که بود توانستیم به پیروزی برسيم اما به فرموده رهبر معظم انقلاب چیزی که مهم است، خرمشهر ها در پیش هست و ما باید خیلی مواظب باشیم چرا که دشمن هر روز با یک حیله، مکر و نیرنگ وارد می‌شود و نباید اجازه داد خرمشهر های ما را تصرف کنند، چه مادی چه معنوی، چه سرزمینی چه مکانی، نباید اجازه داددشمن حضور پیدا کند.

حجت‌الاسلام اندرزیان با اشاره به اخلاص و صمیمیت رزمندگان هشت سال دفاع مقدس گفت؛ یکی از ویژگی‌های بارز رزمندگان ولایت پذیری بود، کسانی که در فکر شهدا، خرمشهر و خرمشهر ها هستید رزمنده ها ولایت پذیر بودند، هرچه امام خمینی(ره) می‌فرمود تمام بود، رزمنده ها می‌گفتند امام فرموده، هرچه ولی مان گفته است(ولی یعنی کسی که وصل است به خدا)، ما نیز گوش به فرمان باشیم و باید هرچه رهبرمان و حضرت آقا می‌فرمایند، نباید پشت سر بیاندازیم، حضرت آقا فرمود؛ "بی حجابی حرام شرعی و سیاسی است".

وی ادامه داد؛ کسانی که در فکر شهدا، خرمشهر و خرمشهر ها هستید، چرا در این مورد دغدغه ندارید، چرا بی تفاوت و ساکت هستید.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یاسوج در ادامه با انتقاد از افرادی که مخالف حجاب هستند آن را حجاب اجباری عنوان می‌کنند نیز عنوان کرد؛ عده ای نیز در کشور هستند که خداوند متعال بر دل آنها مهر زده، از بس تکرار می‌کنند؛ "حجاب اجباری حجاب اجباری" تا به دهان بعضی ها بیاندازند که حجاب اجباری است.

وی ادامه داد؛ حجاب که واجب الهی، شرعی و حق الله است، حجاب حق الناس نیست حق الله است، چرا حق الله را بعضی ها اینگونه برخورد می‌کنند. حجت‌الاسلام اندرزیان در پایان نیز با اشاره به برگزاری نمایشگاه فرهنگ و جشنواره‌های حرکت و رویش دانشگاهی در دانشگاه یاسوج در روز‌های گذشته، از حضور پرشور و صمیمی انجمن‌های علمی، کانون‌های فرهنگی، تشکل‌ها و دانشجویان در این آئین قدردانی کرد.

در ادامه این آئین، دکتر مهدوی مطلق فرماندار شهرستان بویراحمد که بعنوان سخنران ویژه این مراسم نیز حضور داشت، در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک ایام دهه مبارک کرامت و گرامیداشت یاد و خاطر شهدای سوم خرداد و آزادی خرمشهر و همچنین با تقدیر از مجموعه دانشگاهی و دانشجویی دانشگاه یاسوج افزود؛ دانشگاه بزرگ یاسوج نقش تمام کننده و مؤثری در توسعه همه جانبه استان و حتی کشور دارد، که خداوند منان را به پاس توفیق این حضور شاکریم و حقيقتا چون معمولا در زندگی با دانشجو و دانشگاه بودم همیشه دلتنگ این مجموعه‌ هستم و خیلی خوشحال می‌شوم که در محیط مقدس دانشگاه قرار بگیریم و از همه عزیزان خصوصا بسیج کارکنان این دانشگاه که این توفیق را برای ما فراهم کردند صمیمانه سپاسگزاریم.

بنابراین گزارش در ادامه، دکتر مهدوی مطلق فرماندار شهرستان بویراحمد به تشریح و تبیین سوم خرداد، آزادسازی و پیروزی خرمشهر پرداختند.