Return to Skip Menu

Main Content

سه شنبه ٠٤ ارديبهشت ١٤٠٣

سزد که رنج بری از برای گنج روان .

اولیای محترم و دانش آموزان عزیز

خلاقیت و ایده‌پردازی به چه دردمان می‌خورد؟ چرا می‌گوییم آینده فرزندانمان به پرورش تفکر خلاق گره خورده است؟   

ما همیشه دوست داریم از آینده صحبت کنیم؛ آینده‌ا‌ی که در آن فرزندان خود را موفق و خوشبخت می‌بینیم. ای کاش می‌توانستیم آینده را پیشگویی کنیم تا از همین الان برای آن برنامه‌ریزی کنیم. اگر فردا دقیقا مثل امروز و دیروز باشد، ما می‌توانستیم با اطمینان و قاطعیت برای فردا برنامه‌ریزی کنیم.  اما حیف که واقعا چنین نیست و با توجه به تغییرات گسترده در آینده، همواره با ارزش‌ها و چالش‌های جدیدی روبرو هستیم. به طور نمونه،  در دهه‌های 50  و 60 ، دانشگاه رفتن به معنای یافتن کار و شغل بود و یا گرفتن مدرک دکترا، آرزوی هر پدر و مادری برای فرزندش بود. اما هم اکنون، وجود چند میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی بیکار، به یک چالش بزرگ در کشور تبدیل شده است.  پس امروز صرف داشتن مدرک دانشگاهی، به معنای موفقیت و داشتن زندگی بهتر در آینده نیست.

در مقابل این آینده نامشخص، تمرکز روی گزینه‌های گذشته،  ممکن است اشتباه باشد. از خود بپرسیم چند درصد از مطالب کتاب های درسی مدرسه، ارتباطی با زندگی کنونی ما دارد و به درد زندگی واقعی ما می خورد؟ آیا وقت تجدید نظر فرا نرسیده است؟ افراد، سازمانها و یا کشورهایی که عملکرد ضعیفی دارند، قدرت تخیلشان برای رصد آینده محدود است. آینده‌نگری این است که ما رویای خودمان را داشته باشییم و بر رویاهای گذشته یا رویای دیگران زندگی نکنیم. آموزش‌های رایج کنونی بر تعلیم مستقیم مطالب، تقلید و انتقال سریع مفاهیم و از بین بردن کنجکاوی استوار است. نتیجه آن،  میلیون‌ها فارغ التحصیل دانشگاهی بیکار و بدون ایده‌های خلاقانه است.

در همین راستا، آکادمی نبوغ دانشگاه یاسوج با درک ضرورت آشنایی نوجوانان و جوانان این استان با مقوله‌های خلاقیت، ایده‌پردازی، فضای کسب‌ و کار و مباحث کارآفرینی، طرح "تحول بنیادی" را برای دانش‌آموزان استان راه‌اندازی نموده است. در این طرح، مهارت‌هایی که نقشی مهم و زیربنایی در ارتقای آینده جوانان دارد، ارائه می‌شود. شرکت‌کنندگان در این آکادمی، با مشاهده و تجربه مستقیم در آزمایشگاه و کارگاه‌های دانشگاه و نیز با بازدید از مراکز تولیدی و صنعتی استان  با کمک اساتید دانشگاه، استعدادهای خود را کشف و شکوفا می‌کنند و شالوده آینده خود را پی‌ریزی می‌نمایند.

شرکت در آکادمی نبوغ دارای اهداف و مزایای زیر است:

یادگیری عمیق مطالب درسی و ایجاد علاقه به مطالعه

تغییر نگرش در سبک زندگی، مهارت گفتگوی مثبت 

افزایش اعتماد به نفس، کنترل خشم، مثبت‌اندیشی

ارتقای پایدار موفقیت تحصیلی و سلامت جسمی و روحی

پرورش تکنیکهای تفکر خلاق و رویکرد خلاقانه حل مساله

فراگیری مهارت‌های ایدهپردازی و کارآفرینی

مهارت تنظیم برنامه‌ریزی شخصی کوتاهمدت و بلندمدت

نکات مورد توجه:

این دوره‌ در تابستان سال جاری به مدت سه ماه در روزهای زوج هفته (شنبه، دوشنبه و چهارشنبه) ساعت 12-9 برگزار می شود. این دوره بر خلاف آموزش در مدارس، بر پایه مشاهده و تجربه عملی بنا شده است. لذا دانش آموزان، سبکی جذاب و جدید را تجربه خواهند کرد. 

به منظور همراهی با دغدغه والدین، غیر از برنامه‌های اصلی(کلاس های عملی تکنیک های خلاقیت، کارآفرینی، بازدید از مراکز تولیدی و غیره،  کار در آزمایشگاه ها، اردوها و سایر)؛ بنا به تشخیص و تقاضای والدین، کلاس‌های رفع اشکال تک نفره یا چند نفره برای تقویت دروس مدرسه دانش‌آموزان (ریاضی، زبان انگلیسی، علوم، فیزیک و شیمی و زیست شناسی) توسط اساتید و دانشجویان نخبه برگزار می‌شود و از این بابت هزینه‌ای دریافت نخواهد شد (انتخاب یک یا دو درس).

طول دوره اول با پوشش همه سرفصل‌ها، سه ماه است. والدین گرامی می‌توانند شهریه ثبت نام را یه صورت ماهیانه، دو ماهه،  و یا سه ماهه به صورت یکجا پرداخت نمایند. شهریه برای هر ماه (36 ساعت در هر ماه)، 290 هزار تومان؛ برای دو ماه، 580 هزار و برای سه ماه، 870 هزار تومان است که به حساب درآمدهای اختصاصی دانشگاه به شماره 8775940264  بانک تجارت، شعبه دانشگاه واریز می‌گردد. لطفا فیش واریزی را آپلود نمایید و یا به یکی از شماره تماس‌های اعلامی، واتساپ گردد و یا به صورت دستی تحویل خانم دانش‌پایه و یا خانم خیرخواه گردد. جهت اطلاع اولیای گرامی، شهریه شامل معاینه سلامت پزشکی، دندانپزشکی، مالیات، لوازم و مواد مصرفی، سرویس‌های ایاب و ذهاب برای بازدیدها و هزینه‌های پرسنلی است.

 

شماره تماس‌: خانم دانش‌پایه، 091702050145 و خانم خیرخواه،  09175205696

 

                                                                  فرم ثبت نام