اخبار > نشست هم‌اندیشی فناوران استان کهگیلویه و بویراحمد در دانشگاه یاسوج برگزار شديکشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٤٠٢ :: ١٧:٥٢
با حضور معاونین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

نشست هم‌اندیشی فناوران استان کهگیلویه و بویراحمد در دانشگاه یاسوج برگزار شد

با حضور دکتر امید رضا رضایی فر سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر حسن زمانیان معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران، دکتر زراسوندی مدیرکل محترم پشتیبانی حوزه فناوری و نوآوری وزارت عتف ، دکتر بهادر کرمی رئیس دانشگاه یاسوج و دکتر محسن فرزین رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد، نشست صمیمانه با فناوران استان برگزار شد

نشست هم‌اندیشی فناوران استان کهگیلویه و بویراحمد در دانشگاه یاسوج برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه،  دکتر کرمی ریاست دانشگاه یاسوج حضور معاونین وزارت را در جمع فناوران استان فرصتی برای آشنایی با پیشرفت و تلاش های فناورانه دانش پژوهان این استان  دانست و خواستار حمایت معاونت محترم فناوری و نوآوری وزارت عتف از مرکز رشد و فناوران دانشگاه شد.


در ادامه دکترحسن زمانیان رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران عنوان کردند که سازمان آمادگی دارد که در زمینه های زیر با دانشگاه یاسوج همکاری نماید. ۱. تمام طرحهای پژوهشی که نیاز به امکانات آزمایشگاهی دارند توسط سازمان و اعضای هیات علمی این سازمان حمایت می شوند. ۲. سازمان آمادگی پذیرش گذراندن فرصت‌های مطالعاتی در رشته‌های مختلف برای اعضای هیات علمی علاقه مند دانشگاه یاسوج را دارد. ۳. سازمان آمادگی دارد تا یکی از اولویت‌های اصلی پژوهشی و موثر استان را حمایت کند. ۴. آمادگی سازمان جهت مشارکت اعضای هیات دانشگاه یاسوج در انجام طرحهاي پژوهشی احصا شده توسط شورای حکیمان سازمان.


 دکترامید رضا رضایی فر سرپرست معاون فناوری و نوآوری وزارت عتف همچنین به موضوعات مهمی از جمله اهمیت سامانه نان در برطرف کردن نیازهای کشور اشاره نمودند. ایشان در ادامه بر ترویج ثبت اختراعات تاکید کردند. همچنین بر تیمی شدن کارهای پژوهشی، تشکیل و تقویت هسته های پژوهشی و تشویق این هسته ها تاکید کردند.

دکتر رضایی فر همچنین به حمایت از پنجاه محقق پسادکتری شاغل در پارک‌های علم و فنی به شرطی که هسته پژوهشی مشخصی داشته باشند، اشاره کردند. حمایت از خرید دستگاه‌هایی که در کشور وجود ندارند و توانایی سرویس دهی به سایر دانشگاه ها را داشته باشند و همچنین ظرفیت ساخت دستگاه‌های مشابه داخلی را داشتند، موضوع مهم دیگری بود که دکتر رضایی فر بر آن تاکید کردند.

در ادامه این نشست دکتر زراسوندی مدیرکل محترم پشتیبانی حوزه فناوری و نوآوری وزارت عتف بر حمایت از محققان پسادکتری در حوزه فناوری و همچنین حمایت از دانشجویان پذیرش شده فعال دانشگاه یاسوج به عنوان دستیار فناوری تاکید کردند.

در پایان این نشست چند تن از فناوران دانشگاه یاسوج به ابراز دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در زمینه تقویت فناوران پرداختند.