اخبار > امضای تفاهمنامه همکاری دانشگاه یاسوج و شرکت ملی پالایش پخش فرآورده های نفتیدوشنبه ١٥ دی ١٣٩٩ :: ١٢:٤٩

امضای تفاهمنامه همکاری دانشگاه یاسوج و شرکت ملی پالایش پخش فرآورده های نفتی

دانشگاه یاسوج و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

امضای تفاهمنامه همکاری دانشگاه یاسوج و شرکت ملی پالایش پخش فرآورده های نفتی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، رئیس دانشگاه یاسوج در نشستی که به همین منظور برگزار شد گفت: وزارت نفت در سه حوزه نفت و گاز و پتروشیمی فعالیت می کند که دانشگاه یاسوج در هر سه زمینه می تواند خدمات خوبی را به زیرمجموعه این وزارتخانه ارایه دهد.


دکتر احمد عریان افزود: دانشگاه یاسوج ارتباط خوبی با شرکت گاز دارد و مسایل و مشکلات مربوط به این حوزه به دانشگاه یاسوج ارجاع می شود اما در حوزه نفت سطح همکاری پایین است.
وی به رشته های تحصیلی در دانشگاه یاسوج اشاره کرد و گفت: این دانشگاه در رشته شیمی و مهندسی شیمی از دانشگاههای تراز بالای کشور و جنوب کشور است و اساتید شناخته شده ای نیز در سطح بین الملل دارد.
دکتر عریان ادامه داد: در حوزه های علوم انسانی نیز دانشگاه یاسوج می تواند کمک های خوبی به شرکت ملی پالایش و پخش داشته باشد.
رئیس دانشگاه یاسوج گفت: این استان صنعتی نیست و به همین دلیل ارتباط مطلوبی بین دانشگاه با صنعت برقرار نشده است.
مدیر شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی استان در این نشست گفت: استفاده از تجربیات و دستاوردهای علمی می تواند کیفیت تولید و خدمات را در شرکت نفت بالا ببرد.
عزیزالله محمدی افزود: برخی تفاهمنامه ها هیچ گاه عملیاتی نمی شوند اما معتقدم وقتی تفاهمنامه ای بین دو دستگاه بسته می شود حتما باید عملیاتی شود.
وی ادامه داد: این تفاهمنامه را با پذیرش کارآموز شروع می کنیم و در مرحله دوم نیز از پایان نامه های دانشجویی حمایت می شود.


محمدی بیان داشت: مشکلات و مسایلی که در حوزه کاری ما هست نیز در قالب پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی به دانشگاه یاسوج ارجاع داده می شود.
در پایان این نشست تفاهمنامه همکاری در زمینه های طرحهای پژوهشی و تحقیقاتی در سطح اعضای هیئت علمی، حمایت از پایان نامه های دانشجویی، برگزاری کلاسهای و کارگاههای آموزشی، مشاوره، طراحی، نظارت، فناوری اطلاعات و ... به امضا دو طرف رسید.