اخبار > آغاز رقابت کنکور ۱۴۰۰ در کهگیلویه و بویراحمدچهارشنبه ٩ تير ١٤٠٠ :: ١١:٥١

آغاز رقابت کنکور ۱۴۰۰ در کهگیلویه و بویراحمد

صبح امروز همزمان با سراسر کشور آزمون کنکور سراسری در استان کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد.

آغاز رقابت کنکور ۱۴۰۰ در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نماینده سازمان سنجش در دانشگاه یاسوج گفت: امروز آزمون سراسری کنکور گروه آزمایشی هنر با یکهزار و  ۱۳ نفر داوطلب کهگیلویه و بویراحمدی  با دیگر داوطلبان این رشته در سراسر کشور رقابت می‌کنند.


سیاوش باقری با بیان اینکه ۶۰ درصد داوطلبان کنکور امسال خانم هستند، افزود: نیمی از شرکت کنندگان کنکور امسال درکهگیلویه و بویراحمد در گروه تجربی رقابت می‌کنند که این این گروه آموزشی مثل سال گذشته بیشترین شرکت کننده را به خود اختصاص داده است.

باقری با بیان اینکه کنکور سراسری امسال در ۶ شهر استان شامل یاسوج، گچساران، دهدشت، لیکک، چرام و لنده برگزار می‌شود، اضافه کرد: شرکت کنندگان در رشته ریاضی ۹۳۵ نفر، تجربی ۱۱هزار و ۲۷۷ نفر، انسانی ۷۳۱۴ نفر، هنر ۱۰۱۳ نفر، زبان خارجی ۱۶۸۶ هزار نفر هستند.
وی با اشاره به اینکه این آزمون در چهار روز و از امروز ۹ تیر تا شنبه ۱۲ تیر و صرفا در نوبت صبح برگزار و در نوبت عصر نیز کار ضدعفونی حوزه‌ها انجام می‌شود، ادامه داد: همه حوزه‌های امتحانی از ساعت ۶:۳۰ صبح باز هستند و همه داوطلبان باید با ماسک سه لایه در آزمون شرکت کنند.


باقری گفت: صبح روز پنج شنبه ۱۰ تیر داوطلبان گروه‌های آموزشی علوم ریاضی و علوم انسانی و صبح روز جمعه ۱۱ تیر هم داوطلبان گروه آموزشی علوم تجربی در این تورنمنت علمی با دیگر همه رشته‌های خود در سراسر کشور رقابت می‌کنند.
نماینده سازمان سنجش در دانشگاه یاسوج با بیان اینکه صبح شنبه ۱۲ تیر داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی شرکت می‌کنند ادامه داد: داوطلبان کنکور برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا حتما دستور العمل‌های بهداشتی از جمله زدن ماسک و فاصله فیزیکی را رعایت کرده و از تجمع جلوی حوزه‌های برگزاری آزمون خودداری کنند.

باقری با اشاره به اینکه از روز یک شنبه ۶ تیر کارت ورود به جلسه کنکور روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت گفت: از سه شنبه ۸ تیر کار ستاد رفع نواقص شروع و داوطلبانی که مشکل کارت دارند به این ستاد مراجعه کنند.