اخبار > 60 درصد داوطلبان کنکور در کهگیلویه و بویراحمد خانم هستند/ نیمی از شرکت کنندگان کنکور در گروه تجربی رقابت می‌کنند/ توصیه‌های بهداشتی به خانواده های داوطلباندوشنبه ٧ تير ١٤٠٠ :: ١٢:٣٢

60 درصد داوطلبان کنکور در کهگیلویه و بویراحمد خانم هستند/ نیمی از شرکت کنندگان کنکور در گروه تجربی رقابت می‌کنند/ توصیه‌های بهداشتی به خانواده های داوطلبان

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش از رقابت 22هزار داوطلب کهگیلویه و بویراحمدی در کنکور سراسری 1400 خبر داد.

60 درصد داوطلبان کنکور در کهگیلویه و بویراحمد خانم هستند/ نیمی از شرکت کنندگان کنکور در گروه تجربی رقابت می‌کنند/ توصیه‌های بهداشتی به خانواده های داوطلبان

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، سیاوش باقری گفت: یک میلیون 500هزارنفر در کنکور سراسری امسال در کشور به رقابت می پردازند که تعداد داوطلبان استان بیش از 22هزارنفر می باشند.

وی افزود: بیش از 50 درصد شرکت کنندگان از گروه علوم تجربی هستند که مثل سال گذشته این گروه آموزشی بیشترین شرکت کننده را به خود اختصاص داده است.

باقری بیان کرد: نسبت  داوطلبان خانم به  آقا 60 به40 درصد می باشد.  


نماینده سازمان سنجش در استان با بیان اینکه کنکور سراسری امسال در ۶ شهر این استان شامل یاسوج، گچساران، دهدشت، لیکک، چرام و لنده برگزار می شود، خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان در رشته ریاضی 935 نفر، تجربی ۱۱هزار و 277 نفر، انسانی 7314 نفر، هنر 1013 نفر، زبان خارجی 1686هزار نفر هستند.

باقری تاکید کرد: این آزمون در چهار روز و از چهارشنبه 9 مرداد تا شنبه 12 مرداد و صرفا در نوبت صبح برگزار و در نوبت عصر نیز کار ضدعفونی حوزه ها انجام می شود.

 وی در توصیه ای به خانواده های داوطلبان گفت: همه مسایل و پروتکلهای بهداشتی برای این آزمون انجام شده و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی استان بر این مهم نظارت دارند.

 باقری گفت: از والدین داوطلبان خواهشمندیم که از حضور و تجمع در مکانهای برگزاری آزمون خودداری کنند.

مدیرآموزش دانشگاه یاسوج گفت: همه حوزه های امتحانی از ساعت 6:30 صبح باز هستند و همه داوطلبان باید ماسک سه لایه داشته باشند.

باقری تصریح کرد: فاصله استاندارد و اعلام شده از سوی ستادکرونای استانی در این آزمون رعایت شده است.

نماینده سازمان سنجش در استان اظهار داشت: با توجه به اینکه در حوزه‌های امتحانی امکان دریافت امانات وجود ندارد از همه داوطلبان خواهشمندیم که وسایل اضافه مانند گوشی همراه، کیف دستی، ساک، ماشین حساب و ... همراه خود نداشته باشند.

باقری در پایان گفت: داوطلبان دو روز قبل از آزمون، می توانند برای ویرایش اطلاعات خود به کافی نت ها و یا برای اصلاح برخی اطلاعات که در دفترچه به آن اشاره شده به ستادهای رفع نقص مراجعه کنند.