اخبار > پیام سرپرست دانشگاه یاسوج در پی فرا رسیدن هفدهم مردادسالروز شهادت خبرنگار شهید محمد صارمی و روز خبرنگاردوشنبه ١٧ مرداد ١٤٠١ :: ١٠:١٨

پیام سرپرست دانشگاه یاسوج در پی فرا رسیدن هفدهم مردادسالروز شهادت خبرنگار شهید محمد صارمی و روز خبرنگار

سرپرست دانشگاه یاسوج طی پیامی ضمن گرامیداشت تقارن عاشورای حسینی با هفدهم مردادماه، سالروز شهادت خبرنگار شهید محمد صارمی و روز خبرنگار، برای آحاد جامعه خبری و اصحاب رسانه، آرزوی صحتمندی و توفیقات روزافزون در تهیه اخبار سالم و صادق و جهادگری خالصانه در جهاد تبیین در جهت جلب رضای خداوند متعال، همچون راویان و یاران امام حسین (ع) نمود.

پیام سرپرست دانشگاه یاسوج در پی فرا رسیدن هفدهم مردادسالروز شهادت خبرنگار شهید محمد صارمی و روز خبرنگار

                                                                   باسمه تعالی


                                  سرّنی در نینوا می‌ماند اگر زینب نبود       کربلا در کربلا می‌ماند اگر زینب نبود
                                  چهره سرخ حقیقت بعد از آن توفان رنگپشت ابری از ریا می‌ماند اگر زینب نبود_
نهضت و قیام امام حسین علیه السلام، به آن دلیل فراگیر شد و آثار آن پس از قرن‌ها همچنان باقیست و فرهنگ مبارزه با ظلم و ستم ترویج یافته و تبدیل به یک اصل شده، چون خواست و عنایات پروردگار متعال براین بود تا روایتگران و خبرنگارانی صدیق، در طول قیام تا پس از شهادت اباعبدالله الحسین(ع) صحنه و معرکه را چنان امانتدارانه بازنمایی کنند تا تلاش جبهه زورمدارِ زرسالار مانع از نمایش مظلومیت و حقانیت شریف‌ترین افراد روزگار نشده و دین ناب در کمند دستگاه دگرنمای اموی اسیر نشود. فعالیت مستمر خبرنگاران و روایتگران در دوران مبارزات و انقلاب اسلامی وهمچنین در ادوار حساس پس از آن چه در دوران دفاع مقدس و یا کودتاها و چه در دوران فتنه‌ها و شبیخون‌فرهنگی همچنان روشنی‌بخش افکار مردم قهرمان و نمایانگر مسیر حق و روشن نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده که همه و همه به مدد خونفشانی‌ها و ایثار این قشر روشنگر بوده‌است. شمار بالای راویان و خبرنگاران شهید و جانباز خود موید این مدعاست.
خبرنگاران و روایتگران کربلا الگوی واقعی  یک خبرنگار هستند زیرا، شاهد واقعه بودند و بر اساس شناخت درست از اهداف این قیام، مشاهدات خود را با تحمل سختی ها و شکنجه ها و عدم ترس از ملامت ملامتگران به نسل‌های بعد منتقل نمودند.
اینجانب ضمن گرامیداشت تقارن عاشورای حسینی با هفدهم مردادماه، سالروز شهادت خبرنگار شهید محمد صارمی و روز خبرنگار، برای آحاد جامعه خبری و اصحاب رسانه، بخصوص در این بحبوحه جنگ روایت‌ها آرزوی صحتمندی و توفیقات روزافزون در تهیه اخبار سالم و صادق و جهادگری خالصانه در جهاد تبیین در جهت جلب رضای خداوند متعال، همچون راویان و یاران امام حسین (ع) را دارم.


                                                              دکتر بهادر کرمی   

                                                       سرپرست دانشگاه یاسوج